دوشنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۴

GeoGIS

سایتی در زمینه علوم ژئوماتیک

برنامه ای برای یافتن متن در نرم افزارهای اتودسک

ارسال توسط راستگو در تاریخ ۲۹ - اردیبهشت - ۱۳۹۳
Print Friendly

 

در زیر برنامه‌ای کاربردی برای یافتن (Find) متن‌های موجود در سند نرم افزارهای اتودسک(اتوکد، لنددسکتاپ، سیویل تری دی)، قرار داده شده است. پس از نصب این فایل بسیار کوچک، سه گزینه زیر در اختیار کاربر قرار می‌گیری:

۱- گزینه یافتن (Find): با انتخاب این گزینه کاربر می‌تواند با وارد کردن متن مورد نظر به مکان یا مکان‌هایی که شامل این متن می‌باشد مراجعه کند.

۲- گزینه خارج شدن از برنامه (Quit): با انتخاب این گزینه کاربر می‌تواند از برنامه خارج شود.

۳- گزینه حساسیت به کلمه (Case): با انتخاب این گزینه کاربر می‌تواند برای برنامه تعریف کند که به حروف بزرگ یا کوچک حساس باشد یا نه.

نکته : این برنامه امکان یافتن انواع متن از نوع تک نوشته(Text)، چند نوشته ای(Mtext)، بلوک(Block) و توصیفات(Attribute) را دارد.

دوستانی که نحوه‌ی فراخوانی فایل‌های لیسپ (LISP) را در نرم‌افزار‌های اتودسک نمی‌دانند، برای رفتن به صفحه آموزش فراخوانی فایل‌های لیسپ (LISP) در نرم‌افزار‌های اتودسک اینجا کلیک کنند.

 

برای دستیابی به موارد بالا، ابتدا کدهای زیر را در یک فایل متن (مانند نوتپد “Notpad”، ورد “Word” و …) کپی کرده و در نهایت پسوند فایل را به lsp. تغییر دهید.

دوستانی که تمایل به کپی کردن کد برنامه را ندارند می‌توانند فایل لیسپ (LISP) برنامه بالا را از پیوندهای زیر دریافت نمایند.

برای اجرای این برنامه پس از دریافت و بارگذاری برنامه روی نرم افزار اتودسک خود، کافیست در خط فرمان نام اجرای برنامه که در خط تعریف برنامه (defun) نوشته شده است و اینتر کنند. نامه این برنامه برای اجرا tfind است.

نکته : جزوات و اطلاعات این سایت به روز خواهند شد پس در زمان دانلود، به تاریخ انتشار آن توجه فرمایید.

حجم داده : ۲۳ کیلوبایت

تاریخ انتشار : ۹۳/۰۲/۲۹

دانلود : دانلود از لینک مستقیم

دانلود : دانلود از لینک کمکی ۱

دانلود : دانلود از لینک کمکی ۲

رمز فایل :www.geogis.ir

Processing your request, Please wait....
برچسب‌ها,

نظر شما


وارد شوید