شنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۴

GeoGIS

سایتی در زمینه علوم ژئوماتیک

تحلیل شبکه در جی آی اس (رساندن تسهیلات)

ارسال توسط راستگو در تاریخ ۲۳ - تیر - ۱۳۹۲
Print Friendly

یکی از مهم‌تر ین مسائل روزمره ما یافتن سریع‌ترین راه ممکن است. حال این امر می‌تواند در رفتن به محل کار یا آمدن به منزل یا در انجام وظیفه جهت رساندن تسهیلات و خدمات (راننده ماشین آمبولانس، آتش‌نشانی، جمع آوری زباله، حوادث گاز و …) باشد. پس هر روز ما با این مسئله سرو کار داریم که کدام مسیر را انتخاب کنیم تا کمترین هزینه را در امر رسیدن به هدفمان را داشته باشد؟ (حال هزینه می‌تواند زمان ، طول مسیر، زیبایی مسیر، ایمنی مسیر و … باشد)

یکی از مرسوم‌ترین تحلیل‌هایی که نرم افزار های جی آی اسی انجام می‌دهند تحلیل شبکه است. و یکی از متداول‌ترین این نرم افزارها نرم افزار ArcGIS می‌باشد. در زیر ما سعی کرده این نحوه انجام یک تحلیل ساده شبکه ساده را به صورت تصویری به شما آموزش دهیم.

صورت مسئله: بررسی کنید که چنانچه در منطقه ای آتش سوزی رخ دهد چه تعداد ماشین آتش‌نشانی از چه ایستگاه‌هایی و از چه مسیرهایی در مدت زمان استاندارد می‌توانند خود را به محل حادثه برسانند؟

در زیر ما قسمتی از شهر شیراز (مالی آباد و فرهنگ شهر) را به عنوان نمونه در نظر گرفته‌ایم و این تحلیل را بر روی آن انجام داده‌ایم.روند انجام تحلیل به صورت فیلم و همچنین داده های این تحلیل در زیر در اختیار شما قرار داد شده است.

نکته : جزوات و اطلاعات این سایت به روز خواهند شد پس در زمان دانلود، به تاریخ به روز رسانی آن توجه فرمایید.

تاریخ انتشار : ۹۲/۰۴/۲۱

حجم فایل: ۸٫۳۱مگابایت

دانلود : لینک دانلود فیلم آموزشی

حجم فایل: ۳۱٫۱ مگابایت

دانلود : لینک دانلود داده های شبکه

رمز فایل :  www.geogis.ir


راهنمای دانلود

راهنمای تصویری دانلود

Processing your request, Please wait....
برچسب‌ها,

نظر شما


وارد شوید